×
×

Podaj swój e-mail w celu weryfikacji wyrażenia przez Ciebie zgody na komunikację elektroniczną.

Jeśli posiadamy Twoją zgodę zostaniesz automatycznie przeniesony do formularza po kliknięciu przycisku "zweryfikuj".

Zarządzanie energią
cieplną w budynku

BES-Hubgrade

Zarządzanie energią cieplną w budynku - opis usługi

System efektywnego zarządzania energią cieplną BES-Hubgrade (Building Energy Services-Hubgrade) to innowacyjny, nowoczesny sposób zarządzania ciepłem w budynku.

Inteligentny system zarządzania energią cieplną w budynku oparty został na najnowszych rozwiązaniach technicznych, zdalnym zarządzaniu urządzeniami sterującymi oraz wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia naszych pracowników. W efekcie, umożliwia to optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku. To system inteligentnego monitorowania i zarządzania energią cieplną.

Efektywne zarządzanie energią cieplną w budynku

Jak to działa?

1
Mini-audyt

Audytorzy Veolia wykonują indywidualną analizę cieplną budynku i określają profil zużycia energii cieplnej, który jest podstawą do przygotowania optymalnego planu oszczędności, przy zapewnieniu komfortu termicznego mieszkańców.

5
Raporty

Klienci otrzymują cykliczne raporty, wskazujące oszczędność od początki okresu raportowego w %, oszczędność energii w GJ, wartość finansową oszczędności w PLN. Raporty przekazywane są w wersji elektronicznej, dostępne również za pomocą aplikacji mobilnej.

Doposażenie w unikatowy regulator węzła cieplnego
2

Zespoły techniczne doposażają węzeł cieplny w unikatowy regulator OEM VEOLIA PLC Controller, który umożliwia zdalne zarządzanie jego pracą, oraz montują system wielopunktowego pomiaru temperatury (czujniki wewnętrzne i zewnętrzne)

Hubgrade, czyli Centrum Zarządzania Energią
3

Serce systemu: tu operatorzy na bieżąco monitorują pracę węzłów cieplnych, algorytmy analizy danych oraz sprawdzają prognozę pogody, aby dostosować pracę węzłów do potrzeb budynku i mieszkańców. Zdalnie sterują pracą węzła cieplnego, zarządzając zużyciem energii cieplnej utrzymując komfort termiczny wewnątrz budynku.

Służby techniczne Veolia oraz Pogotowie Ciepłownicze
4

Służby techniczne Veolia oraz Pogotowie Ciepłownicze czuwają nad prawidłowym funkcjonowaniem systemu

Korzyści

Dlaczego warto zastosować system zarządzania energią cieplna w budynku

Gwarancja komfortu cieplnego i bezpieczeństwo dostawy ciepła

Niezależnie od warunków pogodowych – zapewniona dzięki ciągłemu monitoringowi parametrów węzła cieplnego, analizie pogody, wielopunktowym pomiarom temperatury oraz systemowi zdalnego sterowania pracą węzła

Korzyści finansowe


System daje wymierne korzyści w postaci zdecydowanie niższych opłat za zużyte ciepło. Redukcja zużycia ciepła jest wynikiem pracy inteligentnego systemu BES-Hubgrade oraz kontroli systemu przez ekspertów Veolia. System dodatkowo zwiększa niezawodność oraz poprawia wydajność urządzeń w węźle cieplnym.

Dodatkowe finansowanie – Białe Certyfikaty

Wdrożenie systemu wpisuje się w zakres Ustawy o efektywności energetycznej, dając możliwość ubiegania się o świadectwa efektywności energetycznej tzw. Białe Certyfikaty. Pozyskane dzięki temu środki mogą stanowić dodatkowy „bonus finansowy”.

Korzyści środowiskowe


Optymalne zużycie energii wpływa na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych szkodliwych dla środowiska oraz CO2. Wspiera politykę antysmogową.

ZAUFAŁY NAM SPÓŁDZIELNIE I WSPÓLNOTY MIESZKANIOWE

m.in.

Marcin Łuczkiewicz

Zastępca Prezesa Zarządu
WSBM Chomiczówka

WSBM Chomiczówka zlokalizowana jest w północnozachodniej części Warszawy. W 2014 roku, jako jedni z pierwszych, zainstalowaliśmy w 10. Węzłach cieplnych system zarządzania energią cieplną (BES) firmy Veolia. W wyniku wypracowania oczekiwanych rezultatów, w latach 2016–2017 objęliśmy nim kolejnych 105 węzłów. Wykorzystanie systemu BES pozwoliło w ciągu ostatniego roku zmniejszyć zużycie ciepła o blisko 15%

Stanisław Gałązka

Prezes Zarządu
SBM Grenadierow

SB-M Grenadierów zlokalizowana jest we wschodniej części stolicy. W jej skład wchodzi 66 budynków mieszkalnych. W 2018 roku system BES zainstalowany został w węzłach cieplnych 29. bloków mieszkaniowych, a rok później wprowadziliśmy rozwiązanie w kolejnych 34. budynkach. Wszyscy wiemy, jak ważna jest troska o otaczające nas środowisko. Dzięki systemowi BES ograniczamy zużycie energii cieplnej, co przekłada się również na realne oszczędności. W okresie świadczenia usługi zużyliśmy aż 13,5% mniej ciepła

Iwona Walewska-Ilecka

Członek Zarządu ds. Technicznych,
SM Przy Metrze

Spółdzielnia zlokalizowana jest w południowej części Warszawy. W jej skład wchodzi 68 budynków wielorodzinnych. System BES zainstalowaliśmy w 2018 roku w węzłach cieplnych 54. budynków, a w roku 2019 podłączyliśmy kolejne 13. bloków. Zmniejszając zużycie energii aktywnie włączamy się w zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, co dodatkowo przynosi wymierne korzyści finansowe – oszczędność zużycia ciepła w ciągu 9 miesięcy świadczenia usługi wyniosła 8,4%

Kontakt

Jesteś zainteresowany współpracą? Skontaktuj się z nami…

Administratorem Twoich danych osobowych jest Veolia Energia Warszawa SA, ul. Batorego 2, 02-591 Warszawa. Dane te będziemy przetwarzać w celach związanych z Twoim zapytaniem. Pełna informacja na temat przetwarzania danych osobowych dostępna jest tutaj.Udzielenie powyższych zgód jest dobrowolne. Zgody można wycofać w dowolnym czasie.

Klikając „Wyślij” potwierdzasz, zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych oraz akceptację regulaminu świadczenia usług elektronicznych, który dostępny jest tutaj. Potwierdzasz także,że jesteś osobą pełnoletnią.

Dział Sprzedaży
i Doradztwa energetycznego

tel.: +48 508 038 813
e-mail: sprzedaz.pl.vwaw@veolia.com


Veolia Energia Warszawa
ul. Stefana Batorego 2
02-591 Warszawa